Gdzie studiować taniec?

Są osoby, które zawodowo chcą zająć się tańcem. Aby jednak dostać pracę w tym zawodzie, trzeba posiadać nie tylko odpowiednie predyspozycje, ale także umiejętności i kwalifikacje. Gdzie studiować taniec, aby zostać zawodowym tancerzem i móc zrobić światową karierę? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Gdzie studiować taniec?

Jeśli interesuje Cię rozwój w kierunku tańca, musisz wiedzieć gdzie w Polsce możesz zdobyć wymagane umiejętności, aby zostać zawodowym tancerzem. Polskie uczelnie oferują studia licencjackie i magisterskie. Można studiować zarówno dziennie, jak i w trybie niestacjonarnym. Placówki oferujące taniec jako kierunek studiów to:

  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi,
  • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Uczelnie te oferują zdobycie niezbędnych umiejętności w zawodzie tancerza. To, czego nauczysz się w konkretnej placówce zależy od sposobu jej kształcenia i wybranej przez Ciebie specjalizacji.
Można wybrać także specjalizację, jaką jest taniec na następujących uczelniach:

  • Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Kształcąc się w kierunku tańca, można zdobyć wiele przydatnych umiejętności i informacji z zakresu zarówno historii tańca, choreografii, jak i teorii czy praktyki.

Kierunki dostępne na poszczególnych uczelniach

Po wyborze uczelni pozostaje kwestia kierunku, w jakim chcesz się kształcić. Warto to dobrze przemyśleć, ponieważ każda specjalizacja przygotowuje do wykonywania innego zawodu. Możesz zostać zarówno tancerzem, jak i choreografem. W placówkach dostępne są też kierunki, takie jak na przykład pedagogika baletowa, pedagogika tańca czy tancerz teatru. Można studiować zarówno taniec klasyczny, jak i współczesny.
Wybór właściwego kierunku to bardzo ważna decyzja, którą trzeba dokładnie przemyśleć. To, jaki zawód będziesz wykonywać w przyszłości zależy w dużej mierze od tego, czego się nauczysz na zajęciach. Oczywiście można wybrać kilka specjalizacji, które dadzą możliwość pracy w wielu zawodach. Każdy student po obronie licencjatu może też wybrać inną specjalizację na studiach magisterskich. Możliwości jest naprawdę wiele. Ukończenie studiów na kierunku taniec otwiera drogę do kariery zawodowej. Osoby, które posiadają odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje mogą zarówno tańczyć, jak i uczyć tańca. Warto przemyśleć zatem czym dokładnie chcesz się zajmować w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *