Jaki rodzaj tańca wybrać?

To żadna nowość, że taniec jest w ciągu ostatnich lat niezwykle popularny. Dowodzą tego nie tylko rozrywkowe programy w przewodnich telewizjach, ale też ilość szkół tańca. Tym samym chcąc zacząć swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością mamy multum możliwości. Chcąc jednak zapisać się na kurs, warto już wiedzieć, jaki taniec wybrać. Nie jest to jednak proste, gdyż jest ich sporo. Co więcej, przeciętny widz powyższych programów z reguły jest w stanie wskazać tylko kilka różnych stylów tanecznych. Zatem celem niniejszego tekstu będzie wskazanie, jaki rodzaj tańca będzie dla nas najlepszy.

Taniec zalicza się nie tylko do czynności o charakterze rozrywkowym, ale też i jest to forma ruchowa. Do tego jego wpływ jest widoczny nie tylko na ciało, ale i również psychikę. Sporo osób ceni sobie niniejszą aktywność za sprawą muzyki, która jest przecież często niedracznym elementem tańca. To właśnie przez muzykę niejednokrotnie pada wybór na dany gatunek tańca.

 

Coś dla młodych

 

Jak to już wspomnieliśmy odmian tańca, jest sporo i trudno jest od razu wybrać ten optymalny rodzaj. Musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: co mamy zamiar tańczyć, które style są warte poznania bądź też, od jakiego mamy zamiar zacząć. W sporej części przypadków dominujący głos ma nasza osobowość i charakter. W przypadku młodych osób nie zaskakuje zatem fakt, że stawiają oni na tańce powiązane ze sztuką miejską i uliczną. Mamy więc do czynienia z takimi gatunkami jak: breakdance, hip-hop, house, czy też dancehall. W czasie tego rodzaju zajęć stawia się na opanowanie podstawowych kroków i układów. Nie jest specjalnie rzadką sytuacją, że na tego typu zajęciach spotykane są układy znane im z popularnych teledysków.

 

Tańce dla każdego

 

Jeśli należymy do osób o łagodnym usposobieniu, to często wybieramy coś z tańca współczesnego, jazzu lub modern jazzu. Sympatycy latynoskich rytmów preferują flamenco i salsę. W przypadku pań do głosu dochodzą wybory w postaci zumby, tańca brzucha i tym podobnych. Jeśli marzą nam się tańce w parach, to doskonałym wyborem będą propozycje tańca towarzyskiego. Z kolei w przypadku totalnych nowicjuszy można wybrać jakiś uniwersalny taniec użytkowy. To dobra opcja, bo ów taniec świetnie sprawdzi się potem na niejednej imprezie tanecznej.

 

Mamy nadzieję, że ten krotki tekst nieco rozjaśnił w głowie potencjalnym adeptom szkół tańca. Tym samym kwestia, jaki taniec wybrać jest już rozstrzygnięta. Nie pozostaje zatem już nic innego, jak tylko wybrać pasującą nam szkołę tańca i zapisać się na odpowiedni kurs. Bez względu, na jaki typ tańca się ostatecznie zdecydujemy, to zapamiętajmy, aby w pierwszej kolejności dawał on nam radość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *