Parę słów na temat tańca brzucha

W kanon piękna wpisuje się płaski i umięśniony brzuch, lecz coraz częściej jest on delikatnie zaokrąglony. Takim brzuchem mogą się pochwalić tancerki belly dance, czyli tańca brzucha. Wystarczy tylko sprawdzić, jak eksponują woale do tańca brzucha, aby dać się temu uwieść. Trudno się zatem dziwić, że sporo pań chciałoby mieć taki wygląd i wspomniane taneczne umiejętności. Na szczęście nie jest to wizja oderwana od rzeczywistości i tym samym każda z pań może zrealizować ów cel!

Zakładamy strój do tańca brzucha i kręcimy biodrami

Nie powinno nikogo dziwić, że taniec brzucha zaliczany jest do niezwykle miłych form akceptacji kobiecych krągłości i delikatnie uwydatnionego brzucha. Co więcej, jest to niezwykle korzystna dla zdrowia forma ruchu. Na tym nie koniec, ponieważ panie mogą się tu wyszaleć w kwestii ubioru. Często strój do tego rodzaju tańca kojarzy się z orientalnymi baśniami. Mamy tu do czynienia z niezwykle kolorowymi chustami i woalami, które przykuwają wzrok widzów. Warto wiedzieć, że nie tylko chusty i woale do tańca brzucha są elementami ubioru, gdyż stosuje się też bolerka, siatki na brzuch czy też zwiewne spodnie i spódnice. Jako dopełnienie ubioru wykorzystuje się skrzydła, laski i wachlarze.

Co zyskamy, ćwicząc taniec brzucha?

Tego rodzaju aktywność wykonywana regularnie jest gwarancją wyeksponowania smukłej talii i zgubienia tkanki tłuszczowej. Do tego nasze dłonie i ręce stają się smuklejsze. Za sprawą izolacji górnej i dolnej partii ciała nasza koordynacja wznosi się na wyższy poziom. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że kursy tego tańca są często dedykowane panią w ciąży. Wynika to głównie z faktu powtarzanych dość często ruchów miednicą. W ten sposób ma to spory wpływ na korzystny przebieg porodu. Całkiem sporo można, zyskać trenując belly dance także i pod względem czysto psychologicznym. Jest to bowiem taniec, który bardzo łatwo i szybko relaksuje. Na dodatek daje on uczucie dobrej zabawy i pozwala paniom poczuć się kobieco. Jest to w głównej mierze taniec przeznaczony dla kobiet, lecz mimo wszystko można czasem wyłapać też na zajęcia pojedyncze przypadki ćwiczenia go przez mężczyzn. Jednak jest to naprawdę rzadkie i traktowane raczej jako ciekawostka.

Sama aktywność pod postacią tańca brzucha jest doskonałą okazją, by poznać tajniki tańca orientalnego. Za jego sprawą zyskujemy wiele wymiernych korzyści dla ciała i ducha. Na dodatek dla wielu pań zachętą do tej aktywności będzie też możliwość przebrania się  w zmysłowe stroje. Jednym słowem warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *