Najpopularniejsze taneczne hity ostatnich lat

Najpopularniejsze taneczne hity ostatnich lat

Współczesny świat muzyczny pełen jest rozmaitych utworów, które zachęcają nas do poruszania się w rytm dobrej muzyki. Jednak istnieją pewne piosenki, które na przestrzeni ostatnich lat zdobyły status prawdziwych tanecznych hitów. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym utworom, które podbiły serca fanów muzyki tanecznej na całym świecie.

  1. “Uptown Funk” – Mark Ronson ft. Bruno Mars

Ten utwór, wydany w 2014 roku, szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych hitów tanecznych. Klasyczne brzmienie retro funk’u wsparte niesamowitym wokalem Bruno Marsa sprawiło, że “Uptown Funk” podbił nie tylko parkiety klubów, ale również miejsca na listach przebojów na całym świecie. To definitiwane must-have na każdej imprezie, która stawia na podniebienie muzyczne wszystkich obecnych na niej osób.

  1. “Lean On” – Major Lazer ft. MØ & DJ Snake

W 2015 roku pojawił się kolejny taneczny hit, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. “Lean On” to połączenie elektronicznych brzmień Major Lazer, energetycznego wokalu MØ i charisma DJ Snake’a. Nie tylko u boku knują wszystko, zyskując olbrzymią uwagę słuchaczy, ale również skłaniają do tańca, dzięki wyjątkowo zarazem rytmowi. Niezależnie od tego, czy jesteś na plaży, w klubie, czy w samochodzie, ten utwór sprawia, że pragniesz poruszać się w jego rytm.

  1. “Shape of You” – Ed Sheeran

Rok 2017 przyniósł kolejny taneczny hit, który od razu wszedł na listy najlepszych utworów na całym świecie. “Shape of You” to połączenie oryginalnego brzmienia Sheerana z niesamowicie chwytliwym refrenem. Utwór ten rozbrzmiewa na każdej imprezie tanecznej, niezależnie od stylu muzycznego, który jest aktualnie popularny. Sheeran udowadnia, że dla prawdziwego hitu tanecznego nie potrzeba wielu elektronicznych dźwięków – wystarczy dobra melodia i wpadający w ucho rytm.

  1. “Despacito” – Luis Fonsi & Daddy Yankee

W 2017 roku świat podbił hiszpańskojęzyczny utwór “Despacito”, który za sprawą remixu z udziałem Justina Biebera zdobył status jednego z najpopularniejszych hitów ostatniej dekady. Zarówno rytmy latynoskiej muzyki, jak i emocjonalne teksty nawiązujące do miłości sprawiły, że “Despacito” stało się nieodłączną częścią każdej imprezy. Nikt nie był w stanie ubiec tych klimatów, które od razu przylgnęły w sercach ich fanatycznych miłośników.

  1. “Dance Monkey” – Tones and I

W 2019 roku pojawiła się piosenka, która nie tylko obiegła serwisy streamingowe na całym świecie, ale również zdobyła wielką popularność w klubach i na imprezach tanecznych. “Dance Monkey” w wykonaniu Tones and I zostało okrzyknięte jednym z najbardziej wciągających utworów ostatnich lat. Nie tylko niesamowity głos wokalistki, ale również melodyjne brzmienia sprawiają, że nie można usiedzieć w miejscu przy tym utworze.

  1. “Blinding Lights” – The Weeknd

W 2020 roku, podczas trudnych czasów związanych z pandemią COVID-19, na scenie pojawiła się piosenka, która wprowadziła pozytywną energię do naszych domów. “Blinding Lights” The Weeknda zdominowało światową scenę muzyczną i stworzyło nowy rodzaj nostalgii dla lat 80. To niezwykłe połączenie syntezatorowych dźwięków, mocnego głosu i wręcz hipnotyzującej melodii jest prawdziwym przepisem na udany taneczny hit.

  1. “Montero (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X

W 2021 roku Lil Nas X po raz kolejny zaskoczył swoich fanów. “Montero (Call Me By Your Name)” to taneczny hit, który podbił światową scenę muzyczną swoją odważną osobowością i świetnym wykonaniem. Ten energetyczny utwór, pełen wyrazistych dźwięków i niezapomnianych wokalnych upodobań X’a, zaprowadził go na sam szczyt list przebojów tanecznych i zyskał sobie ogromną popularność na całym świecie.

Podsumowanie

Ostatnie lata przyniosły nam wiele tanecznych hitów, które zdobyły miejsce w sercach fanów muzyki na całym świecie. Niezależnie od naszych osobistych preferencji, nie można zapomnieć o tych utworach, które wpłynęły na nasze życie i sprawiły, że chętnie tańczymy w rytm ich melodii. “Uptown Funk”, “Lean On”, “Shape of You”, “Despacito”, “Dance Monkey”, “Blinding Lights” i “Montero (Call Me By Your Name)” to tylko niektóre z utworów, które na zawsze zostaną wpisane w historię muzyki tanecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *