Taniec bachata – na czym polega i jakie są jego style?

Taniec bachata wywodzi się z Dominikany. Wyróżnia go ogromna zmysłowość i sensualność. Coraz więcej osób decyduje się na naukę bachaty solo lub z partnerem. Komu polecany jest ten rodzaj tańca i jakie są jego style? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Na czym polega taniec bachata?

Bachata to taniec, w którym zadaniem kobiety jest uwodzenie partnera swoją zmysłowością i sensualnością. Najistotniejszym elementem bachaty są ruchy bioder. Jest to taniec wolny i zmysłowy. Wiele osób, które nie mają partnera do nauki bachaty mogą uczęszczać także na lekcje dla solistów. Taniec ten pozwala poznać swoje ciało, czuć się w nim wyjątkowo i swobodnie. Jest zatem przeznaczony nie tylko dla par, ale także osób tańczących w pojedynkę.

Style bachaty – znajdź coś dla siebie

W bachacie partnerzy znajdują się bardzo blisko siebie. Stykają się ciałami, tworząc jedną całość. Taniec ten ma trzy podstawowe style, do których należą:

  • Dominicana – podobny do cha-chy i innych tańców latynoskich. Polega na intensywnej pracy stóp. Składa się z wielu półkroków i jest tańczony do szybszych piosenek,
  • Moderna – to uproszczony styl Dominicana. To najczęściej nauczany styl w szkołach tanecznych. Dominuje tu wolna muzyka i proste kroki,
  • Sensual – tańczony przede wszystkim w parach. Polega na bliskości partnera i partnerki. Polega na intensywnym i zmysłowym ruchu bioder,

Dzięki temu, że bachata występuje w kilku stylach, każdy może wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni. Bachata nie jest tańcem skomplikowanym, jednak warto skorzystać z pomocy specjalistów. Obecnie szkoły nauki tańca oferują atrakcyjne ceny i dostęp do profesjonalnych instruktorów.

Bachata nauka – czy warto?

Bachata jest coraz bardziej popularnym tańcem w różnych częściach świata. Wiele osób zastanawia się czy warto zacząć się go uczyć. Oczywiście uczęszczanie na lekcję zarówno z partnerem, jak i solo ma wiele zalet, wśród których należy wymienić:
niski poziom skomplikowania kroków – bachata jest dosyć prostym tańcem. Nie musisz posiadać ani specjalnych predyspozycji, ani umiejętności. To taniec dla każdego,
rozbudowana oferta szkół nauki tańca – możesz wybrać spośród wielu doświadczonych instruktorów,
możliwość poznania własnej zmysłowości – w tańcu uczysz się uwodzić partnera ruchami bioder.
Bachata to taniec przeznaczony dla sposób, które chcą dobrze poczuć się w swoim ciele. Na kurs może zapisać się każdy, kto pragnie w wyjątkowy sposób wyrazić swoją zmysłowość i sensualność. Poza tym możesz znaleźć wiele ogłoszeń typu “bachata nauka ” i skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora tańca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *